• tdpb

FRANSIZ SENATOSUNU KINAMA ...Türk Dünyası Parlamenterler Birliği, Fransa Senatosu'nun, Azerbaycan topraklarıyla ilgili aldığı skandal kararı sert bir dille kınadı.


Birlik Genel Başkanı Nail Çelebi, Fransa senatosu'nun sözde Karabağ yönetiminin tanınması için hazırlanan yasa tasarısını onaylamasının Fransa için bir utanç kaynağı olacağını söyledi.


Nail Çelebi şöyle konuştu;


Fransa utanç verici bu kararıyla Uluslararası hukuku çiğnedi.

Bütün ülkelerin "Azerbaycan toprağı olarak kabul ettiği" Karabağ ile ilgili kararıyla Ermenistan yanlısı adımlarına bir yenisini daha ekledi.


Uluslararası hukuka aykırı olan bu karar sadece Azerbaycan ve Türkiye'nin değil, dünyanın gözünde de hiç bir geçerliliği olmayan bir kağıt parçasıdır.

Ancak bu davranış Fransa'nın gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştır. Yıllardır sürdürdüğü sözde AGİT Minsk grubu eşbaşkanlığı ikiyüzlülüğünü bir kez daha gözler önüne sermiştir.Burdan Fransa Senatosu ve Macron'a sesleniyorum.


O topraklar Azerbaycan'a ana sütü gibi helaldir. Çünkü Azerbaycan toprağıdır. BM bunu defalarca kabul etmiştir.Nedir bu Türk ve İslam düşmanlığı. Aklını başınıza alın ve bir an önce yanlıştan dönün.Aklınızdan şunu çıkarmayın. Azerbaycan meşru müdafa yapmış, 27 yıllık hasretine kavuşmuştur. Hem de size ve sizin gibi düşünenlere rağmen.

Bu yüzden kararınız hem bizim, hem Türkler hem de uluslararası hukuka inanan devletler için yok hükmündedir. Oy için şaklabanlık yapmayı bırak artık Macron. Zira çırpındıkça batıyorsun.


Bir kez daha kararınızı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum.


Türk'ün zaferini de kutluyorum...

Просмотров: 15Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все
BASKAN.jpg
  • YouTube
  • Facebook Sosyal Simge
  • Twitter
  • Instagram