• tdpb

MİLLETÇE ÜZÜLDÜK!

21.Nisan.2019 Pazar günü HAKKARİ' nin Çukurca ilçesindeki Irak sınırında güvenlik güçleriyle PKK' lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit düşen 4 Askerimizden biri olan Sözleşmeli Er Yener KIRIKCI' nın (26) cenazesi, memleketi Ankara' nın Çubuk ilçesinde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kılınan cenaze namazına CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER ve Kuvvet Komutanları ile yakınları ve çok sayıda kişi katıldı.

Toprağa verilen 4 şehidimize de Allah’ tan rahmet, ailelerine başsağlığı, Türk Halkına da sabır ve metanet diliyorum.

Bu cenaze merasiminde dini ve milli değerlerimize, insanlık değerlerine, şehide saygı duymayan bir grup provokatörün tahrikiyle çıkan olayları ve CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU' na yapılan çirkin saldırıyı TDPB ve şahsım adına şiddetle kınıyorum.

Şehit cenazesinde yaşanan bu müessif olay kabul edilemez nitelikte tezahür etmiştir. Milletimizi ayrıştıran, kutuplaştıran, ötekileştiren, rakiplerini azmettirici rolünde hedef gösteren, kin, nefret ve öfkeyle tahrik ederek kışkırtan siyasiler, basın ve medya kuruluşları ve provokatörler hukuk karşısında acilen hesap vermelidirler.

Bu iş 6 kişinin yapacağı bir provokasyon değildir. Tam anlamıyla bir kurgudur.

Sayın Kılıçdaroğlu' na yapılan saldırı devletimize, demokrasimize, milletimizin birliğine, iç barışımıza, çocuklarımızın geleceğine ve ülkemizin bekasına yapılmış bir saldırıdır.

Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Allah, Türk milletinin birliğini asla bozmasın.

Kim ki Milletimizi ötekileştirir, ayrıştırır, kutuplaştırır, bölmeye çalışır, çatıştırır, aramıza kin ve nifak tohumları atar ve bunu da din adına, siyaset adına, makamını korumak adına ve kendi ideolojileri adına yaparsa bizden değildir ve tereddütsüz suçludur.

Halkımızı bu oyunları görmeye ve bu tür insanlık dışı çirkin provokasyonlara düşmemeye davet ediyorum.

Türk Vatanı’ nın, Türk Devleti’ nin ve Türk Milleti’ nin varlığı ve bağımsızlığının üstünde bir düşünce, bir fikir ve bir görüş ve otorite asla olamaz ve ilelebet de olmayacaktır.

Milletimizin başı sağ olsun.

Nail ÇELEBİ

Türk Dünyası Parlamenterler Birliği

Genel Başkanı
Просмотров: 4Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все
BASKAN.jpg
  • YouTube
  • Facebook Sosyal Simge
  • Twitter
  • Instagram