• tdpb

TDPB GENEL BAŞKANI SAYIN NAİL ÇELEBİ KUBANYEHBEK OMURALİYEV ‘İ ZİYARET ETTİ

Türk Dünyası Parlementerler Birliği Genel Başkanı Sayın Nail ÇELEBİ başkanlığındaki heyet 24 Haziran 2019 tarihinde kardeş ülke Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Kubanyehbek Omuraliyev ‘i ‘i ziyaret etti. Heyette yönetim kurulu üyelerimizden Kemal ALBAYRAK,Ayhan ÇEVİK,Feramuz ÜSTÜN ile Sosyal Faliyetler Genel Koordinatörümüz Dursen ÖZSOY yer almıştır.

Görüşmede Genel Başkan Sayın Çelebi Birliği’nin faaliyetleri ile önümüzdeki dönemde yürüteceği bazı projeler hakkında Büyükelçi Kubanyehbek Omuraliyev’e bilgi verdi. Büyükelçi Kubanyehbek Omuraliyev , Kırgızistan ile ilgili önümüzdeki dönemde yürütülebilecek çalışmalarla ilgili bazı telkinlerde bulundu ve her türlü işbirliğine açık olduklarını belirtti . Kardeş ülke Büyükelçisi, Kırgızistan’ın Büyükelçiliği’nin aynı zamanda Türkiye’nin Büyükelçiliği olduğunu vurguladı.

Görüşmede ayrıca Birlikte olma bilincinin giderek güçlenmesinden duyulan memnuniyet dile getirildi ve iki kardeş ülkenin işbirliği sonucu bölgesel ve uluslararası çok önemli asrın projelerinin gerçekleştirildiğine dikkat çekildi.

Tamamen kardeşlik ve yapıcı bir havada geçen görüşme sırasında Büyükelçi Kubanyehbek Omuraliyev önümüzdeki dönemde Birliğimizle işbirliğine hazır olduklarını belirtti ve kapılarının daima açık olacağını ifade etti.

Просмотров: 19Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все
BASKAN.jpg
  • YouTube
  • Facebook Sosyal Simge
  • Twitter
  • Instagram